Kratom pomáhá stále více lidem s jejich zdravotními problémy

Kratom je tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie. Jeho listy se používají v bylinné medicíně po staletí. Komerčně se kratom obvykle mele na prášek, který se pak dává do kapslí nebo se prodává tak, jak je. Může být také extrahován pro použití v tekutých tinkturách. Při požití kratom komunikuje s opioidními receptory v lidském mozku, aby vyvolal své účinky. Ačkoli to není opioid, je považován za „opioid sousedící“ a to kvůli svým stimulačním účinkům, které jsou podobné těm, které produkuje rostlina koky.

Kratom snadno pořídíte i u nás

V bylinné praxi v jihovýchodní Asii se listy kratomu používají v mnoha aplikacích. V malých množstvích může mít kratom stimulační účinek. Snad nejzajímavějším aspektem je použití kratomu při zklidnění abstinenčních příznaků opioidů. Lidé dlouho používali kratom jako přechod z opioidů, psychoaktivních léků nebo léků na předpis, protože účinky jsou podobné. Mnoho lidí však zvažuje bezpečnější nebo zdravější alternativu, protože s tvrdými drogami skončí. Stojí za zmínku, že nebyly provedeny téměř žádné studie o použití kratomu. V současné době je kratom zakázán nebo omezen v 16 zemích po celém světě kvůli jeho podobnosti s opioidy. V České republice naštěstí zakázán není a můžete si ho pořídit. Mezi nejkvalitnější zdroje patří internetový obchod Adamkrupa.cz, kde můžete pořídit kratom značky Krupa Kratom. Prodejce má pod kontrolou celý proces, který začíná sběrem listů a končí odesláním k zákazníkovi. Nabízí všechny druhy kratomu a může nabídnout nejlepší poměr ceny a kvality.

Výhody kratomového prášku

Výhody kratomového prášku teprve začínají být široce chápány, ale jsou součástí tradiční medicíny již po staletí. Tyto hlavní výhody kratomového prášku odpovídají za jeho rostoucí popularitu po celém světě.

Úleva od bolesti

Kratom se již dlouho používá jako metoda úlevy od bolesti. Tradičně se používal jako topické anestetikum, ale často se také používá k léčbě chronické bolesti spojené s onemocněními, jako je artritida, fibromyalgie a další. Některé důkazy ukazují, že může mít také protizánětlivý účinek, což zčásti odpovídá za jeho přínosy zmírňující bolest. Kratom obsahuje molekuly, které se vážou na opioidní receptory v mozku a fungují podobně jako léky proti bolesti, jako je morfin.

Úleva od úzkosti

Kratom se často používá k tomu, aby lidem pomohl uvolnit se a zbavit se stresu. Červený kratom je pro to zvláště užitečný, protože mnoho lidí zjišťuje, že zralejší, na alkaloidy bohaté druhy pomáhají podporovat pocit relaxace, mladší kmeny jsou mezitím spojeny se stimulačním účinkem.

Zvýšená energie

Kratom se stal známým částečně pro své povzbuzující účinky, lidé, kteří pracují dlouhé nebo únavné hodiny, ho již dlouho používají jako způsob, jak zůstat vzhůru během směny. Mnoho lidí také zjistilo, že kratom pomáhá zlepšit jejich soustředění a duševní jasnost, což z něj dělá užitečnou alternativu ke kofeinu. Na rozdíl od kofeinu není kratom spojován s následným poklesem energie, když dávka vyprchá.

Posílení nálady

Kratom je známý tím, že má účinek na zlepšení nálady. Některé druhy mohou jít tak daleko, že podporují euforii, jiné vás mohou jednoduše uvést do příjemnějšího nebo pozitivnějšího rozpoložení mysli. To je částečně způsobeno jeho účinky na zlepšení hladiny energie, snížení úzkosti a podporu duševní jasnosti.

Léčba závislosti na opioidech

Existují určité důkazy, které ukazují, že kratom může pomoci lidem trpícím abstinenčními příznaky. Je široce vnímán jako most mezi závislostí na opioidech a střízlivostí, zmírňuje abstinenční příznaky opioidů pro snazší zážitek. Ačkoli kratom může být užitečným doplňkem, pokud trpíte abstinenčními příznaky opioidů, měli byste během této doby vyhledat odbornou pomoc a podporu.

Regulace krevního cukru

Kratom se již dlouho používá v tradiční medicíně jako léčba cukrovky. Některé nedávné studie ukázaly, že může být užitečný při regulaci hladiny cukru v krvi. Před použitím kratomu k léčbě cukrovky byste se však měli vždy poradit se svým lékařem.

Libido

Tradičně byl kratom také nabízen jako afrodiziakum a léčba sexuální dysfunkce. Omezené studie ukázaly, že užívání kratomu může zlepšit libido a sexuální výkonnost.

Potenciální vedlejší účinky Kratomu

Je důležité si uvědomit, že kratomový prášek je považován za bylinný doplněk a jako takový není regulován. To znamená, že je důležité mít jistotu, že si objednáváte kratom práškové produkty z důvěryhodného zdroje. Menšina uživatelů kratomového prášku si na této látce vypěstuje závislost. Je to proto, že má vlastnosti podobné opioidům, ačkoli sám o sobě opioidem není. Existují další vedlejší účinky, které se mohou vyskytnout při užívání kratomu, zejména při dlouhodobém užívání. Jsou to:

 • Nevolnost, zvracení a průjem
 • Zácpa
 • Nadměrné pocení nebo zimnice
 • Svědění
 • Ztráta chuti k jídlu
 • Halucinace
 • Silná ztráta hmotnosti
 • Změna barvy kůže
 • Nadměrné močení
 • Bolest nebo poškození svalů
 • Záchvaty
 • Obtížné dýchání
 • Poškození jater
 • Kóma
 • Předávkování (riziko samotného kratomu je nízké, ale vysoké, pokud se užívá v kombinaci s jinými látkami)

Pokud se chcete vyhnout vedlejším účinkům, užívejte kratom rozumně a v doporučených dávkách,