Jaké jsou přínosy HHC a co o něm potřebujete vědět?

Kanabinoidy jsou nepopiratelně v době své pověstné slávy. Po letech přehlížení ze strany lékařských komunit (kvůli právním předpisům) se rostlina konopí dostala do centra pozornosti a mnoho spotřebitelů si všímá kanabinoidů, jako je delta 8 THC (tetrahydrokanabinol), CBD (kanabidiol) a relativní nováček na trhu, kterým je hexahydrokanabinol (HHC). Tento jedinečný kanabinoid je v rostlinách konopí přítomen pouze ve stopových množstvích, a přestože je HHC pro běžného spotřebitele novinkou, byl objeven již v roce 1944. Dnes si HHC razí cestu jako další cenný kanabinoid na podporu přirozeného zdraví. Představíme si blíže, jaké výhody HHC přináší.

Čím se HHC liší?

HHC je hydrogenovaná forma přirozeně se vyskytujícího kanabinoidu THC. Jinými slovy, kanabinoid má stejnou molekulární strukturu jako THC, ale obsahuje hydrogenované atomy, díky nimž je struktura stabilnější. Zatímco HHC lze extrahovat z konopí ve zlomkových množstvích, většina dostupných produktů HHC obsahuje HHC, který byl synteticky vytvořen manipulací s atomy THC hydrogenací. Hydrogenace je proces, který do určité míry rozloží chemickou strukturu kanabinoidu a poté nahradí některé atomy v molekule atomy vodíku.

Když je molekula THC hydrogenována jako HHC, zachovává si stejnou afinitu ke kanabinoidním receptorům v endokanabinoidním systému, i když vazebný účinek není tak silný. HHC se však také váže na určité receptory bolesti. HHC je také méně náchylný k degradaci oxidací než typické THC. Proto je méně pravděpodobné, že se rozpadne, když je vystaven UV světlu nebo teplotním rozdílům. Jak bylo uvedeno, HHC je forma THC. Proto je to opojný kanabinoid, i když ne tak opojný jako něco jako delta-9 THC. Někteří lidé srovnávají účinky HHC s účinky delta-8 THC, o kterém je známo, že je zhruba poloviční než delta-9 THC.

V jakých podobách se nabízí?

Stejně jako například CBD, tak i HHC je dostupné v mnoha podobách, od tinktur až po sladkosti, náplně k vapování nebo květy HHC. Konopné květy obohacené o HHC vám přinesou příjemný kuřácký zážitek, u kterého budete čerpat všechny výhody HHC. Možná už jste si takových produktů v obchodech všimli. Pokud ne a chcete mít jistotu, že se vám do rukou dostanou kvalitní HHC květy, objednejte si je v eshopu Kratomworld.cz, kde jsou ve vysoké kvalitě a za nízké ceny.

Zdravotní výhody užívání HHC

HHC nebyl rozsáhle studován, ale přesto už proběhla řada studií, které jsou doplněné četnými uživatelskými zkušenostmi. Představíme si jeho hlavní přínosy:

Léčba bolesti a protizánětlivé účinky: Jedním z potenciálních terapeutických přínosů HHC a THC obecně je léčba bolesti. Jedinečná molekulární konfigurace může přinést vítanou úlevu pro lidi trpící chronickou bolestí. HHC má také díky svým protizánětlivým vlastnostem potenciál řešit záněty v různých částech těla. To může potenciálně zvýšit kvalitu života dlouhodobě trpících různými nemocemi.

Úleva od stresu a zlepšení nálady: Má potenciál zmírnit příznaky stresu, úzkosti a poruch nálady a poskytnout úlevu a klid těm, kteří to nutně potřebují.

Lepší spánek: Máte problémy s usínáním kvůli stresu? HHC vám může pomoci zklidnit mysl, dosáhnout relaxace a užít si kvalitní spánek.

Chuť k jídlu: Pokud z jakéhokoliv důvodu trpíte nechutenstvím, HHC vám může snadno vrátit chuť k jídlu.