Víte, co konkrétně znamená domácí zdravotní péče?

Myslíte, že je to jen běžná péče jako převazy ran, odběry krve, maximálně tak ošetření dekubitů? Ano, toto vše samozřejmě domácí zdravotní péče zahrnuje. Ale doba jde nezadržitelně kupředu, pandemie koronaviru taky vykonala své a v současné době je pacientům v pohodlí domova poskytování i intenzivní péče. Specializované agentury domácí zdravotní péče zajišťují například domácí fyzioterapii, domácí parenterální výživu, ale také domácí hemodialýzu nebo domácí umělou plicní ventilaci. A ošetří všechny pacienty od miminek až po seniory. Určující je v tomto případě aktuální stav pacienta a to, zda domácí zdravotní péči doporučí ošetřující lékař.

Pilotní projekty pod záštitou zdravotních pojišťoven

Pod záštitou zdravotních pojišťoven jsou realizovány stále nové a nové pilotní projekty. Do praxe domácího prostředí jsou zaváděny i velmi náročné úkony specializované intenzivní domácí zdravotní péče. Lékaři, zdravotní pojišťovny i pacienti si velmi dobře uvědomují důležitost domácí zdravotní péče a její benefity. A to nejen pro samotného pacienta, který je v lepší psychické pohodě, což prospívá rekonvalescenci a celkovému stavu, ale také jsou díky tomuto způsobu léčby uvolňována neustále potřebná nemocniční lůžka.

Nejlepší poskytovatel v oblasti domácí zdravotní péče

Pokud zvažujete domácí zdravotní péči vy nebo někdo z vašich blízkých, pravděpodobně se ptáte, kdo je tím nejlepším poskytovatelem a na koho byste se měli obrátit. Absolutní špičkou v ČR je pražská agentura ProCare. Sídlí v Praze, ale jejich pobočky naleznete v osmi krajích a po domluvě se zdravotní pojišťovnou pacienta poskytují domácí zdravotní péči pacientům po celé ČR. Poskytují kompletní portfolio služeb od převazů, přes domácí parenterální výživu až po domácí hemodialýzu a domácí umělou plicní ventilaci. Aby pacientům a jejich blízkým stonání doma ulehčili ještě více, nabízejí i převozy sanitou. Všechny podrobnosti najdete přehledně na www.procare.cz.