Objevte kratom, exotickou bylinu s fantastickým vlivem na naše zdraví

Ze zahraničí k nám proudí nejrůznější léčivé byliny, které si získávají pozornost široké veřejnosti. Mnoho z nich už se stalo velkou pomocí pro lidi s nejrůznějšími zdravotními problémy. Byla by škoda nepoznat moc bylin, které vám mohou šetrně pomoci zvládat různé komplikované stavy. Mezi populární léčivé byliny patří i kratom. Ještě relativně nedávno o něm svět nevěděl a nyní se stal jednou z nejpopulárnějších bylin, které se vyváží do celého světa.

Kde se kratom vzal?

Kratom je tropickým stromem, který roste jen v jedné části světa a sice v jihovýchodní Asii. Místní domorodci ho znají už celá staletí, ale o jeho účincích se svět dozvěděl teprve před lety. Z kratomu se využívají nejvíce jeho listy. Před vyvezením se po sběru usuší a umelou na prášek. V této podobě si ho můžete smíchat s vodou, různými nápoji nebo jídlem. Listy obsahují různé léčivé látky, ale nejvýznamnější jsou alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Působí na opioidní systém našeho těla a přináší řadu účinků. Tato bylina je v tuzemsku zcela legální a pokud si ji chcete zajistit, stačí navštívit příslušný kratom obchod.

Vliv kratomu na zdraví

Kratom má široké spektrum účinků, které se liší v závislosti na dávce. Kratom je dobrý sluha, ale zlý pán, proto je potřeba přistupovat k jeho užívání opatrně, dbát na správné dávkování a užívání přerušovat, aby nevznikla závislost. Pokud si dáte malou dávku kratomu, ucítíte jeho stimulační schopnosti. Přijde příval energie, zlepší se vaše soustředění i kognitivní schopnosti. Vysoké dávky mají zase sedativní vlastnosti a pomohou vám kvalitně usnout. Kratom se používá ke zmírňování různých druhů bolesti. Působí také jako přírodní antidepresivu, které zklidní tok myšlenek a dostane vás do stavu relaxace. Hodí se pro lidi s úzkostí a depresemi. Dokáže také zrychlit metabolismus a podpořit hubnutí, zvýšit sexuální libido a snížit hladinu cukru v krvi, čímž prospěje lidem s cukrovkou. Přínosů kratomu je mnohem více a pokud vás tato bylina zaujala, můžete si ji pořídit na neonkratom.cz.