Jak příroda pomáhá vaší mysli, tělu a duchu

Sluneční paprsky zdobí vaši pokožku, chladný vánek ve vlasech, cvrčci cvrlikání v dálce: s pobytem venku přichází pocit klidu. Příroda je nejen krásným únikem z každodenní reality, ale může mít i dopady na život, zejména na ty, kteří se zotavují ze zneužívání návykových látek.

Nesčetné studie prokázaly, že příroda má mnoho terapeutických výhod pro mysl, tělo a ducha. Příroda může způsobit, že se lidé budou cítit více nabití energií a méně stresovaní a zároveň zvýší úroveň štěstí. Věřte tomu nebo ne, podle studie zveřejněné v National Geographic vysazení pouhých 11 stromů navíc na ulici zvýšilo úroveň štěstí obyvatel, jako by každý dostal 20 000 dolarů. Ano, čtete správně. Stromy dokážou lidi udělat šťastnými jako peníze.

Každý může mít prospěch z pobytu venku, ale pro ty, kteří se zotavují, může být příroda rozdílem mezi střízlivostí a recidivou. Mnoho lékařů věří, že trávit příliš mnoho času uvnitř je pro zotavení nebezpečné, protože může vést k pocitům izolace, nudy a deprese, které mohou vyvolat recidivu. Nalezení léčebného programu, který integruje terapii divočinou nebo poradenství založené na dobrodružstvích, může zvýšit míru dlouhodobého úspěchu při uzdravování. Tyto outdoorové aktivity podporují osobní růst, navazují hlubší spojení se světem, podporují silnější pocit sebeuvědomění, učí komunikační techniky a týmovou práci a ukazují, jak si užívat život bez látek.

Zatímco výhody přírody jsou nepopiratelné, představa trávit čas venku po ošetření se může zdát skličující, zvláště pokud nejste zrovna vyžití venku. Existuje však mnoho jednoduchých způsobů, jak do svého života vplížit trochu přírody. A ne, nemusíte šlapat 1 100 mil kalifornskou Pacific Crest Trail jako Reese Witherspoon ve filmu Wild , abyste našli sami sebe.

Jednoduché způsoby, jak trávit čas venku

Jít na procházku

Projděte svého psa. Jít do práce. Vydejte se na noční procházku. I 20 minut chůze denně může znamenat obrovský rozdíl, pokud jde o snížení stresu a zlepšení kvality spánku.

Změňte, jak jíte

Přestaňte jíst u počítače! Odstup od televize! Místo toho si vychutnejte jídlo na terase nebo si udělejte piknik v parku. Jídlo si více vychutnáte a nasáknete při tom trochu vitamínu D.

Získejte koníčka

Věnujte se zahradničení . Vyzkoušejte venkovní fotografování. Rybařit. Existuje spousta outdoorových koníčků, které nevyžadují sportovní schopnosti.

Dovolená jinak

Jít kempovat. Jít na pláž. Prozkoumat svět. Příroda je přirozeně relaxační, což je přesně to, co by dovolená měla být. Až příště pojedete na dovolenou, vyhněte se chaosu města a udělejte si z toho dovolenou v přírodě .