Hloubkové čištění pleti je důležitým krokem ke zdravé a krásné pleti

Péče o pleť je v dnešní době víc než jen povinnosti, je to investice do zdraví pleti a zvýšení sebevědomí. Každodenní expozice znečištěnému prostředí, používání make-upu a pravidelné líčení totiž mohou vést k různým problémům s pokožkou. Hloubkové čištění pleti je tedy důležitým krokem v péči o pleť, jelikož umožňuje obnovu zdraví a krásy.

Signály, které vyžadují pozornost

Pokožka s námi neustále komunikuje. Pomocí různých projevů nám totiž pokožka dává najevo své potřeby. Mezi tyto projevy patří například mastná pleť, akné, zvýšená tvorba černých teček, suchá pleť apod. Právě toto jsou varovné indikátory, že je potřeba věnovat zvýšenou pozornost péči o svou pleť a obrátit se k hloubkovému čištění, aby se obnovila její zdravá a vyvážená struktura.

Proces hloubkového čištění

Kvalitní hloubkové čištění začíná odstraňováním povrchových nečistot. Čistící pěna na obličej či pleťové mléko jsou prvním krokem čištění pleti. Vhodná je i aplikace peelingu a pleťové masky, která nejen otevře póry, ale také zlepší celkový stav pleti. Po těchto krocích je pak ideální mechanické čištění pomocí ultrazvukové špachtle, jež představuje vynikající způsob, jak dokonale vyčistit zanesené póry, odstranit akné a dosáhnout hladké a čisté pleti.

Péče po čištění je důležité

Po dokončení hloubkového čištění je důležité, abyste se šetřili, protože odstranění nečistot může ovlivnit přirozenou ochranu pleti. Klíčem k udržení zdraví a vitality pokožky je tudíž důležitá aplikace kvalitního hydratačního krému, který je šitý na míru pro váš konkrétní typ pleti. Pro jedince se suchou nebo atopickou pletí je zásadní volbou vyživující péče, která poskytuje potřebnou výživu a zároveň zamezuje dalšímu vysušování či podráždění pokožky. Použít můžete například hydratační krémy s vitamínem E či krémy s vitamínem C, jež jsou prospěšné pro uklidnění a zajištění optimální hydratace.